Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

USVOJEN PRORAČUN OPĆINE IVANKOVO ZA 2024. GODINU OD 7,2 mil. EUR BEZ POTPORE OPORBE

Općinsko vijeće Općine Ivankovo u mjesecu prosincu 2023. godine izglasalo je Proračun za 2024. godinu bez glasova oporbe (vijećnika HDZ-a) u visini 7.214.778,89 EUR što je do sada najveći planirani proračun od osnutka Općine Ivankovo.
Proračun za 2024. godinu je prvenstveno razvojni i investicijski, što predstavlja temelj da bi se osigurao daljnji rast svih segmenata društva i naše zajednice.
Proračun osigurava nastavak započetih strukturnih projekata, ali obuhvaća i nove projekte pa se tako 51% ukupnih rashoda odnosi upravo na kapitalne investicije.
Proračun za 2024. godinu je i dalje prvenstveno u službi naših mještana s ciljem zadržavanja, ali i podizanja postojeće razine usluga kroz socijalnu skrb (jednokratne naknade, božićnica umirovljenicima, financijska pomoć za liječenje i dr.), predškolski odgoj, potpora obiteljima (besplatan vrtić, naknada za novorođene, oprema za školarce, potpora srednjoškolcima kroz prijevoz i đačke domove, studentske potpore, potpore za kupnju kuća i građevinskih zemljišta, škola plivanja, škola u prirodi, prijevoz učenika), kulturu, sport, potporu udrugama građana, komunalnu infrastrukturu, održavanje čistoće, uređenje javnih površina te poticaj i razvoj gospodarstva.

Svi prihodi su realni, a rashodi racionalni što Proračun čini stabilnim i održivim.
Sve to osigurava gospodarski razvoj, razvoj komunalne opremljenosti, štiti i pomaže osjetljive skupine naših sumještana, podiže standarde odgoja i obrazovanja te donosi nove vrijednosti i poboljšanje životnih uvjeta u našoj općini.
Pored projekata koji su započeti u 2023. godini i koji se uspješno završavaju, ističem dio aktivnosti i projekata koji se planiraju provesti u 2024.godini:
– projekt ZAŽELI IV: zapošljavanje 23 osobe, skrb za 132 osobe,
– izgradnja dječjeg vrtića „SUNCE“,
– završetak dogradnje dječjeg vrtića „IZVOR“ Ivankovo,
– završetak rekonstrukcije i opremanje Doma kulture i Trg bana J.Jelačića Ivankovo
– uređenje i opremanje multifunkcionalnih dvorana u sklopu Doma kulture Ivankovo,
– izgradnja Sportsko-rekreacijskog centra „GRAC“ Ivankovo,
– završetak izgradnje Rekreacijskog centra „CIGLANA“ Ivankovo,
– izgradnja nerazvrstane ceste u Retkovcima, ul. Strossmayerova (ispred vrtića),
– izgradnja staze u ul. Rojčani Ivankovo,
– izgradnja parkirališta uz Dom zdravlja Ivankovo,
– izgradnja parkirališta kod groblja u Prkovcima,
– izgradnja Trga mons.Ivana Šeše u Ivankovu,
– završetak sanacije i opremanje mrtvačnice na groblju Ivankovo,
– unutarnja sanacija i opremanje mrtvačnice na groblju Retkovci,
– vanjska i unutarnja sanacija i opremanje mrtvačnica na groblju Prkovci,
– izgradnja staza na groblju Prkovci,
– nastavak arheoloških istraživanja,
– sadnja 1200 stabala na javnim površinama-parkovima,
– nastavak izgradnje i opremanja rekreacijskog centra Retkovci: Workout parka,
– izgradnja dječjeg igrališta u ul. Rojčani.
Plan izrade projektne dokumentacije te ishođenje građevinskih dozvola za projekte:
– izgradnja Vatrogasnog doma Ivankovo (u dijelu Gospodarske zone)
– izgradnja Doma za starije i nemoćne osobe u Ivankovu
– izgradnja Interpretacijskog centra „Slavonski šešir i Čaje“ u Ivankovu
– izgradnja parkirališta za kamione i autobuse u Gospodarskoj zoni Ivankovo.
Dragi i poštovani mještani, kao i svih ovih prethodnih šest godina, o provedbi svih aktivnosti pravovremeno ćemo vas obavještavati.
Vaš načelnik, Marko Miličević