Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ugovor o financiranju operacije 7.1.1. “sastavljanje i ažuriranje planova za razvoj jednica lokalne samouprave”

Tijekom 2018. godine načelnik Općine Ivankovo i ravnateljica Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju potpisali su Ugovor o financiranju Operacije 7.1.1. “Sastavljanje i ažuriranje planova za razvoj jedinica lokalne samouprave“ za izradu strateškog razvojnog programa Općine Ivankovo. Za izradu navedenog programa Općini Ivankovo dodijeljen je maksimalan iznos od 200.000,00 kn uz 100%-tno financiranje.

Općina je provela postupak javne nabave te je odabrana najpovoljnija ponuda od tvrtke “Hadrijan d.o.o Zagreb sa kojom je načelnik Općine sklopio Ugovor o izradi Plana razvoja Općine Ivankovo za vremenski period 2019-2027. godine, a vrijednost ugovora je 128.750,00 kn. Hadrijanov komplementarni tim čine: dr.sc. Jadran Antolović, doc.dr.sc. Đuro Horvat, dr.sc Hans Blankert te Stella Antolović, univ.spec.oec.

U sklopu provedbe projekta održat će se četiri radionice:
– prva radionica – analiza stanja i SWOT,
– druga radionica – razvoj poljoprivrede,
– treća radionica – razvoj poduzetništva,
– četvrta radionica – civilno društvo i društveni razvoj.

Dana 01. veljače 2019. godine održana je prva radionica – analiza stanja i SWOT. Na radionici su sudjelovali predstavnici civilnog društva, ravnatelji škola, ravnateljica vrtića, djelatnici komunalnog društva, predsjednici udruga građana, poljoprivrednici, predstavnici OPG-a, poduzetnici, predstavnici savjeta mladih, članovi Općinskog vijeća, članovi mjesnih odbora, zaposlenici općine. Rezultate prve SWOT analize na kojoj je sudjelovalo 42 predstavnika možete pogledati na linku ispod.
Ujedno najavljujemo slijedeće radionice i pozivamo mještane da sudjeluju na istima:

Druga radionica – razvoj poljoprivrede – 08.ožujka 2019. godine u 17 sati – dvorana za sastanke (Dom branitelja-sportska dvorana)

Treća radionica – razvoj poduzetništva – 15. ožujka 2019. godine u 17 sati – dvorana za sastanke (Dom branitelja-sportska dvorana)

Četvrta radionica – civilno društvo i društveni razvoj – 22. ožujka 2019. godine u 17 sati – dvorana za sastanke (Dom branitelja-sportska dvorana).

Provedbom ovoga programa stvaraju se pretpostavke za jačanje gospodarske osnove (razvoja poduzetništva, privlačenje domaćih i stranih ulaganja), unapređenje životnog standarda, gospodarenje razvojnim čimbenicima, sustavno poticanje razvoja, aktivno sudjelovanje u stvaranju društva znanja, ubrzavanje i usmjeravanje razvoja.

Sve prijedloge i mišljenja o provedbi programa razvoja, pored iskazanih na sudjelovanju na radionicama, možete uputiti na mail: ivankovo2019strategija@gmail.com. (Uz dostavljen pisani prijedlog-mišljenje potrebno je dostaviti osnovne podatke o osobi koja je uputila mail: ime i prezime, adresa stanovanja te kojoj od navedenih skupina društva pripada).

Skip to content