Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Održana udružena vježba vatrogasnih postrojbi u Ivankovu

Na temelju odluke Vatrogasne zajednice Vukovarsko-srijemske županije, 6. srpnja 2024. godine održana je vatrogasna vježba županijske razine u Ivankovu, u dijelu Gospodarske zone pod nazivom „Ivankovo 2024“.
Cilj vježbe bio je provjeriti osposobljenost, opremljenost i uvježbanost dobrovoljnih vatrogasnih postrojbi kroz udruženu vježbu na kojoj su sudjelovali DVD Ivankovo, DVD Cerna, DVD Jarmina, DVD Stari Mikanovci , DVD Vođinci, DVD Retkovci i DVD Prkovci.

Tema vježbe bila je: Spašavanje unesrećenih iz osobnog automobila u prometnoj nezgodi i gašenje požara u Reciklažnom dvorištu Općine Ivankovo.
Na vježbi je nazočio županijski vatrogasni zapovjednik Krešimir Jelić, voditelj Službe civilne zaštite Vukovar Stjepan Draganić, predsjednik Općinskog vijeća Općine Ivankovo Kristijan Baričević, načelnik stožera Civilne zaštite Općine Ivankovo Igor Dojmi te drugi suradnici i članovi DVD-a.
Uz čestitke svim sudionicima vježbe načelnik Općine Ivankovo Marko Miličević istaknuo je da su vatrogasne postrojbe uspješno ispunile ciljeve vježbe i ponovno pokazale da su spremne dati odgovor na zahtjevne situacije te im ujedno poželio i dalje puno uspjeha u provedbi obuka i intervencijama sa što manje požara.
Skip to content