Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Javni poziv za prijavu u Registar stanova u privatnom vlasništvu u kojima žive zaštićeni najmoprimci

Javnim pozivom objavljenim na stranicama Ministarstva prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine pozivaju se svi zainteresirani zaštićeni najmoprimci ili zaštićeni podstanari koji su taj status stekli na temelju prijelaznih odredaba Zakona o najmu stanova („Narodne novine“ 91/96., 48/98., 66/98., 22/06., 68/18., 105/20.) u stanovima u privatnom vlasništvu, kao i vlasnici stanova u kojima žive osobe koje imaju status zaštićenog najmoprimca ili zaštićenog podstanara, da se jave na Javni poziv i dostave dokumentaciju za upis u Registar kojom dokazuju svoj status.

Rok za prijavu stana u Registar istječe 15. srpnja 2024.

Prijave u Registar s potrebnom dokumentacijom podnose se na propisanom Obrascu za prijavu  dostupnom na mrežnoj stranici Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine, u pisarnicu Ministarstva svaki radni dan od 8,30 do 13,30, putem e-pošte: provedba.Statileo@mpgi.hr ili putem preporučene pošiljke na adresu:

Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine
Zagreb, Ulica Republike Austrije 14

Uz popunjeni obrazac stranke su obvezne dostaviti dokumentaciju s kojom raspolažu, a osobito:

  • ugovor o najmu stana ili sudsku presudu koja takav ugovor zamjenjuje
  • dokaz vlasništva nad stanom (izvadak iz zemljišnih knjiga, kupoprodajni ugovor, rješenje o nasljeđivanju, i dr.).

 

Više informacija na sljedećem linku:

https://mpgi.gov.hr/vijesti-8/javni-poziv-za-prijavu-u-registar-stanova-u-privatnom-vlasnistvu-u-kojima-zive-zasticeni-najmoprimci-17590/17590

Skip to content